Seyahat nihai tahrik dişli kutusu nedir?

September 12, 2022
hakkında en son şirket haberleri Seyahat nihai tahrik dişli kutusu nedir?

Başka bir deyişle / kullanılmış/ hareket nihai tahrikleri planet dişlilerdir.Tırtıl raylarında çalışan tüm makinelere uygulanabilirler.Ekskavatörlerde her zaman kompakt bir yapı oluşturmayan, birbirinden uzak iki hareket dişli kutusu vardır.Esas olarak torku artırmak ve böylece paletlerdeki hızı azaltmak için kullanılırlar.

Seyir nihai tahrikinde şanzıman, birbirine geçen dişliler kullanılarak gerçekleştirilir.Planet dişlinin yapısına bağlı olarak, birinci, ikinci ve üçüncü dereceden redüksiyon setlerini ayırt edebiliriz.

Planet dişlinin çalışması, adından da anlaşılacağı gibi, genellikle güneş sistemiyle karşılaştırılır.Etki mekanizması şu şekilde tarif edilebilir: Planet dişlinin merkezinde bir güneş çarkı vardır ve diğer elementler gezegenler gibi onun etrafında dönmektedir.Ne zamandişlilerkendi ekseni etrafında dönerken, enerji taşıyıcı tertibatın içinde ayrı uydu tekerleklerine bölünür.Bu tekerlekler enerjiyi sistemin sonraki elemanlarına iletir.
Avantajlar
Planet dişliler, hızı ve dönüş kuvvetini serbestçe değiştirmenize izin verdikleri için çok popülerdir.Özellikle yüksek dönüşlerde çalışan ve genel boyutları küçük olan makinelerde kullanılırlar.Avantajları, çok noktalı tahrik taşımacılığıdır.Dişli tekerleklerdeki hangi bireysel dişler sayesinde daha düşük bir yüke maruz kalır.Bu, planet dişlinin ömrünü etkiler.

Yıllardır bir planet dişli kutusunun kullanılması paletli makinelerde tahrik aktarımının en iyi yöntemidir.

hakkında en son şirket haberleri Seyahat nihai tahrik dişli kutusu nedir?  0
Seyir nihai tahrik arızası
Planet dişliler sık ​​sık arızalara maruz kalır.Bu birkaç nedenden dolayıdır.Tipik olarak, hareket dişli kutusunun bazı iç parçaları, örneğin bir mil, ara dişli veya conta kırılmıştır.Nispeten hızlı tepki verir ve kırılan parçayı değiştirirsek, büyük sorun yaşamamalıyız.

Semptomları - çatırtı, yağ sızıntısı, güç düşüşü - görmezden gelirsek, o zaman planet dişlinin tamamen yok edilmesini sağlayabiliriz.İç hasarın ölçeği nedeniyle, onu yenilemek mümkün olmayacaktır.Veya maliyetleri, iyi durumda kullanılmış planet dişli satın alımını önemli ölçüde aşacaktır.Kullanılmış seyahat nihai tahrikleri, kökenlerinin kaynaklarından eminsek çok iyi bir fikirdir.

Arızanın en yaygın nedeni, çabuk aşınma eğiliminde olduğu için şanzıman yağının olmamasıdır.Seyir dişli kutusundaki yağ eksikliği veya düşük durumu, tutukluklara neden olur.rulmanlar, saldıran silindirlerin aşınması, dişlerin deformasyonu ve hatta vücudun patlaması.Bu nedenle, durumunu sürekli olarak izlemek gereklidir, çünkü bu şekilde gereksiz hasarlardan kaçınacağız.

Seyir nihai tahrikinin arızalanmasını etkileyen kilit faktörlerin sonuncusu, göbeğinde çok fazla yağ bulunmasıdır, çünkü mal sahipleri veya operatörler genelliklesıvı yağ“tam” yöntemiyle.Sıcaklık yükseldiğinde, yağın hacmi artmaya başlar.Bu, contaların dışarı itilmesine neden olarak yağ sızıntısına veya gövdenin patlamasına neden olur.

Contalar da kontrol konusu olmalıdır.Ne yazık ki, yağ sızıntısına ve bunun sonucunda yatakların sıkışmasına neden olan keçelerin aşınmasına hiçbir etkimiz yok.Bu nedenle, makinemizin düzgün çalışıp çalışmadığını düzenli olarak kontrol etmemiz gerekiyor.