Ekskavatörün rotadan çıkmasına neden olabilecek 9 çeşit sebep vardır.

July 6, 2021
hakkında en son şirket haberleri Ekskavatörün rotadan çıkmasına neden olabilecek 9 çeşit sebep vardır.

Bakım veya işletme nedenlerinden dolayı, birçok kullanıcının ekskavatörü, yürüme sapması hatasına sahip olacaktır.Ekskavatörlerin çalışmasında sapma olgusuyla karşılaşırsak, nedenini nasıl bulabilir ve ortadan kaldırabiliriz?

1. Merkezi döner bağlantının sızdırmazlık halkası hasarlı

Merkezi döner eklem, bir kabuk ve bir mandrelden oluşur.Mandrel alt gövdeye, kabuk ise üst gövdeye takılır.Mandrel, boruya eşit dairesel bir oluk ile donatılmıştır.Ana valf göbeğinden gelen hidrolik yağ, göbek mili üzerindeki dikey delikten kabuk vasıtasıyla motora akar ve kabuk üst gövde ile birlikte dönmeye devam eder.Çekirdek şaft üzerindeki oluk, aynı zamanda, kabuk üzerindeki yağ açıklığını da pürüzsüz tutabilir ve hidrolik yağ, merkezi mafsala serbestçe girip çıkabilir.Hidrolik yağ filtresinin zamanında değiştirilmemesi, baypas valfinde filtrenin açılmasına neden olabilir, filtresiz hidrolik yağ, yağdaki safsızlığı doğrudan döner mafsalın merkezine yapar, yüzeyde kayar, conta halkasına zarar verir, video kasetleri Ekskavatör, motorun her iki tarafındaki yürüyüşün bir tarafında basınçlı yağ sızıntısının neden olduğu farklıdır, sonuç gezinmeyi önlemektir.Eliminasyon yöntemi, merkezi döner mafsaldaki yağı değiştirmek ve aynı anda hidrolik yağı ve filtre elemanını değiştirmektir.

 

2. Ekskavatörün yan tarafındaki park freni yağı yolundaki denge valfine kir giriyor

Yürüyen ekskavatör, kir varsa, denge valfi deliklerini tıkar, park frenine yol açar, bu da yürüme sapmasına neden olur, bunun nedeni, video bantları ekskavatörünün, balans valfi deliklerinden dengelenmemişse, denge valfi yay odasına basınç yağı olmasıdır. valf çekirdeği hareket ediyor, basınçlı yağ, dengeleme valfinin oluğundan hidrolik sisteme geçemiyor,Sonuç olarak, durdurma freni kuvveti kaldırılamaz ve yürüyen motor dönemez, bu nedenle yürüme sapması olacaktır.Eliminasyon yöntemi: denge valfini çıkarın ve sökme işleminde kir olmadan temizleyin;Gereksinimleri karşılayan hidrolik yağı ve filtre elemanını düzenli olarak değiştirin.

 

3, yürüyen motor emniyet valfi yağ sızıntısı

Yürüme motorunun emniyet valfinin sızdırması sistemde düşük basınca yol açacaktır, bu nedenle yürüme motorunun dönüşü yeterli olmayacak ve çalışma sapması ile sonuçlanacaktır.Eliminasyon yöntemi: Hasarlı yürüyen motor emniyet valfini değiştirin.Yargılarken, sol ve sağ yürüyen motorların emniyet valfi, geriye doğru yürümenin sapıp sapmadığını görmek için değiştirilebilir.

 

4. Kir, son şanzıman sisteminin denge valfinin küçük deliğini K bloke ederek, park freninin kaldırılamamasına neden olur

Ekskavatör yürürken, basınçlı yağ, denge valfi üzerindeki K deliğinden hareket etmek için denge valfi makarasını itemezse, basınçlı yağ, denge valfindeki oluktan park gücünü kaldıramaz ve normal dönüşe yol açar. Yürüyen motorun, ekskavatörün yürüme sapmasına neden olur.Eliminasyon yöntemi: petrol yolunu temizleyin ve kirli şeyleri önlemek ve hidrolik yağı ve filtre elemanını zamanında değiştirmek için gelecekteki sökmeye dikkat edin.

 

5. Ekskavatör saptırma ana valfinin makarası arızalı

Ana vanadaki yay yumuşar veya kırılırsa veya makara sıkışırsa yağ basıncının düşmesine ve çalışma sapması meydana gelebilir.Kontrol ederken, ana vananın yağ yolunun basıncı ölçülmeli ve normal değer 30.5MPa'dır.Ana valf hasarlıysa değiştirilmeli veya onarılmalıdır.Bir keresinde Daewoo DH220LC-V ekskavatörünün yoldan çıkmasıyla karşılaştık ve inceleme sonucu ana valfin hasar halkasından kaynaklanıyor.

 

6. Ekskavatörün saptırma tarafındaki yürüyen yağ emme valfi hasarlı

Emme valfi, çalışan cihazın hidrolik silindirine ve motoruna monte edilmiştir.İşlevi şudur: hidrolik silindir veya at, dışarıdan büyük darbe aldığında, ilgili boru ve silindiri hasardan korumak için hidrolik silindirdeki veya motordaki anormal yüksek basıncı kaldırabilir.Yürüyen yağ emiş valfi hasarlıysa ve valfteki yay yumuşak veya kırılmışsa, yürüyen ana valfteki yağ basıncı azalarak yürüyen motorun yetersiz tahrik kuvvetine ve sapmaya neden olur.Eliminasyon yöntemi: emme valfini onarın veya değiştirin.

 

7. Tırtılın sıkılık derecesi farklıdır

Ekskavatör yürüyorsa, sol ve sağ taraftaki paletlerin sıkılığı aynı değildir, yürürken de çalışma sapması yapar.Sorun Giderme: Diğer taraf kadar sıkı olması için gevşek tarafa tereyağı ekleyin.

 

8. Yağ pompasının performansı düşer

Ekskavatör düz bir çizgide yürüdüğünde, pompalardan birinin pompa akış regülatörünün pistonu belirli bir konumda sıkışmış veya ciddi aşınma, iç sızıntı nedeniyle sistem basıncı sadece 29.5mpa'ya ulaşabilir, böylece hız yürüyen motor yavaştır ve ekskavatör çalışacaktır.Eliminasyon yöntemi: hidrolik pompa grubunu ekskavatörden çıkarın, aşınmış parçaları değiştirin, regülatörü onarın ve hidrolik yağı ve filtre elemanını değiştirin.

 

9. Ekskavatörün saptırma tarafındaki yürüyen oransal valfin çıkış basıncı çok düşük

Oransal valf, çalışma cihazının hızını kontrol etmek için ana kontrol valfinin karşılık gelen hareket miktarına sahip olması için, stroku kontrol etmek için çalışma kolunun uzunluğuna göre ilgili kontrol yağı basıncını çıkarabilir.Filtre kartuşu değiştirilemezse, zamanında filtre elemanında tıkanmalara neden olabilir, yağ filtresi baypas valfini açın, kirli hidrolik yağın filtrelenmemesi durumunda doğrudan oransal valf devresine, sürgülü valfe yol açar. vananın içine sıkışmış, kontrol yağı, yürüyüşte dolaşan ana kontrol vanasının bir tarafını açmak için ekskavatör saptırma döner oransal vanası olamaz.Bu noktada, oransal valfin (3.3mpa) basıncını kontrol edin.

Eliminasyon yöntemi: fazdan önce valf gövdesini ve yağ devresini temizleyin, hidrolik yağı ve filtre elemanını değiştirin.

 

Ekskavatör, kullanım kılavuzunun gereksinimlerine göre nitelikli hidrolik yağı seçmeli, hidrolik yağın temizliğine dikkat etmeli, yağı değiştirirken kirliliği önlemelidir;Aynı zamanda, hidrolik yağ ve filtre elemanı hükümlere göre zamanında değiştirilmelidir, ancak bu şekilde ekskavatörün daha az arızalanmasını sağlamak, hizmet ömrünü uzatmak için.